SALA BALOWA

Jest największą i najbardziej okazałą salą w Zamku Książ.

Sala ta powstała w latach 1909 – 1923.

Składa się z kompleksu trzech pomieszczeń tj. Sala Balowa – główna sala zamkowa, z prostokątną wnęką sceniczną o wymiarach 220 metrów, która w układzie kinowym jest w stanie pomieścić 300 osób. Wspaniałego charakteru dodają jej wysokie na prawie 8 metrów wnęki okienne oraz duży kryształowy żyrandol.

Sala Kominkowa która przylega do Sali Balowej a jej głównym atutem jest piękny rzeźbiony kominek oraz tzw. Rotunda, sala w planie koła które razem tworzą dużą powierzchnie eventową. Taki kompleks sal jest doskonale przygotowany do organizacji różnych eventów.

Sala Kominkowa i Rotunda to idealne miejsce do zorganizowania bufetu, przerw kawowych, odpoczynku czy przestrzeń do stoisk z materiałami promocyjnymi. Wyposażona jest w projektor wraz z ekranem, dobre nagłośnienie. Przy salach znajduję się zaplecze gastronomiczne, toalety, szatnia oraz osobne wejście znajdujące się w zachodniej części Zamku Książ z widokiem na książańskie ogrody. Sala Balowa może pełnić funkcje sali konferencyjnej, sali bankietowej, sali szkoleniowej, sali weselnej oraz na różne imprezy okolicznościowe.

Tak rozplanowany kompleks sal umożliwia zorganizowanie każdego wydarzenia w pięknej i ciekawej scenerii.

 

The Ballroom is the largest and most impressive room in Książ Castle. The ballroom complex consists of three areas, which together provide for the largest area available for events in the castle. Enhancing its superb character are bay windows nearly eight metres in height, and a beautiful, glittering crystal chandelier.

Details of the facility

  • Fee for use
  • Space for up to 200 people
  • Stage
  • Washrooms
  • Cloak Room
  • Kitchen facilities